PL/Blue

From Multi Theft Auto: Wiki
Jump to: navigation, search
Office-calendar.png Historyczne: Ta strona jest utrzymywana z historycznym odniesienem.

Multi Theft Auto: San Andreas jest zbudowany na nowym rdzeniu o nazwie kodowej "Blue", która stała się w rozwoju na okres dwóch lat. Blue oznacza dużą zmianę nacisku zespołu, ponieważ będzie on zapewniał użytkownikom wszystkie narzędzia potrzebne do tworzenia własnych trybów gry i pozostawia wiele z trybów tworzonych do osób trzecich. Jest tu kilka "domyślych" trybów gry zawartych w pakiecie instalacyjnym. Pierwsze wydanie MTA:SA obejmuje tylko wyścigi. Oczekuje się Deatchmatch w późniejszym terminie, gdy zespół całkowicie zsynchronizuje strzelanie i balans w jakości gry.

Zestawienie funkcji

  • Optymalizacja kodu internetowego do ograniczenia opóźnień.
  • Blue ładuje DLL z grą zamiast wstrzykiwać kod do pamięci procesu. To poprawia stabilność i oznacza, że niestandardowe pliki SCM nie muszą być przenoszone do katalogu z grą, gdy jest uruchomiona.
  • Pełna integracja oznacza, że lista serwerów Blue jest bezpośrednio zintegrowana z GUI GTA.
  • Mniej błędów. Uzyskano to poprzez synchronizację wszystkich animacji, implementacji niestandardowego menu pauzy, więc ludzie nie mogą wstrzymać gry, aby uniknąć śmierci i wymuszają ogranicznik ilości klatek, więc każdy gra z taką samą maksymalną prędkością.
  • Większa synchronizacja oznacza że wszystkie animacje, skiny, bronie i pojazdy są teraz dostępne. Oznacza to, że gracze MTA mogą wreszcie korzystać z łodzi.
  • Wsparcie modyfikacji przez C++ oznacza, że skomplikowane tryby gier mogą być tworzone, w przeciwieństwie do prymitywnych możliwości MTA:mA.

Zaawansowany charakter rdzenia Blue pozwala mu do postawienia wyrafinowanego edytora WYSIWYG do MTA:SA do dodawania punktów kontrolnych, punktów odradzania. i power-upów. To również pozwala użytkownikom umieścić dodatkowe modele do gry, takie jak rampy, drogi, drzewa i wybuchające beczki.

Linki

MTA Blue Information Page - To Vice City-centric i nieco przestarzały, ale daje dobre pojęcie o tym, jak Blue będzie wyglądać po jego zakończeniu.