PL/Vehicle component manipulation

From Multi Theft Auto: Wiki
Jump to navigation Jump to search

Manipulacja częściami pojazdu

Wraz z wprowadzeniem ruchów częściami pojazdu mamy teraz możliwość manipulowania częściami samodzielnych modeli w pojazdach, które zawiera ukryte części, ruchome części i obracane części w stosunku do pojazdu.

Możliwości

Pozycja: Możesz zmienić położenie części w stosunku do podwozia

Obracanie: Możesz obracać część wokół jego osi

Ukryj/Pokaż: Możesz schować część, więc to już nie jest pokaz

Jak to działa

Dodawanie elementów jest bardzo proste, jeśli nie masz żadnego doświadczenia w modelowaniu, każda część modelu może mieć nazwę jako unikatowy identyfikator dla części.

dla łatwości użytkowania jest możliwe, aby dodać ukryte domyślnie komponenty poprzedzając tę ​​nazwę znakiem # w pliku modelu, choć to nie będzie działać na wszystkim, gra rozpoznaje na przykład koła, lecz nie mogą być domyślnie ukryte, więc to może być najlepsze, aby poprzedzić wszystko co chcesz dodać.

tak więc: #hellokitty

To może być ponownie przedstawione w każdej chwili.

Wszelkie części muszą być co najmniej pod manekinem podwozia.

Proste rzeczy

Funkcje skryptowe zrobią rzeczy jak dodanie koła, bardzo łatwe powinno być dość łatwe dodawanie i obracanie koła kopiując rotację z innych do twojego koła każdą klatkę i możesz ukryć oryginały używając funkcji ukrycia, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Może to być przydatne dla szalonej ilości kół na czołgu!

lub po prostu utworzenie więcej niż 2 obiektów pracy w samolotach

Ogólnie mówiąc, rzeczy które wirują są dość łatwe do zrobienia, bardziej skomplikowane są animacje, które wymagają najcięższej pracy, ale w końcu powinna być biblioteka animacji na Google Code, gdy skończy się w tym pomoc.

Ciekawy pomysł

Teoretycznie powinno być to możliwe, aby dodać różne rodzaje drzwi do jednego modelu, np. gull wings i scissor doors, które mogłyby współpracować w taki oto sposób:

Schowaj oryginalne drzwi

powiedz o obrócenie twoich normalnych drzwi od 0 do 45 stopni, więc użyj jego podstawowych ruchów

weź obrót i zatwierdź to na innej osi dla konkretnego typu drzwi lub podziel go między osią o każdą klatkę, aby uzyskać płynny ruch drzwi dla nowych drzwi (Bonus: działa nawet z swinging doors! )

Styl James bond

Pistolety, karabiny i ... rakiety? są na porządku dziennym tajnych paneli z ukrytymi rakietami? nie ma problemu!

Bardziej zaawansowane

Nie ma limitu dla ilości ruchów, ukrywania, czy pokazywania części i każda ukryta nie ulegnie, więc można dodać tysiące części ukrytych i nie należy się martwić o ich spowolnienie czegoś.

Oznacza to, że nie ma nic, co zatrzymuje kogoś do podjęcia pełni przekształcającego się robota, który zmienia się z samochodu do robota, ale to będzie wymagało wiele pracy zarówno od strony modelowania i skryptów.