UK/Places To Chat

From Multi Theft Auto: Wiki
Jump to navigation Jump to search

Є багато способів, щоб спілкуватися з іншими гравцями MTA. Незалежно від того, чи хочете ви обговорити гри тактики, організувати матчів клану або навіть приєднатися до клану завжди є місце, куди піти. Звичайно, з деякими людьми ви можете поговорити одночасно граючи, через ігровий чат. Але є безліч місць, які більшість спільноти MTA часто відвідує. Деякі з них описані нижче.

Форум

Першим місцем, на яке ви швидше за все натрапите, буде офіційний форум MTA спільноти. Його можна знайти за адресою http://forum.mtasa.com. Ви можете абсолютно вільно по ньому бродити і читати, що говорять інші люди, але щоб викласти свою власну точку зору або почати дискусію на свою власну тему, вам знадобиться на форумі зареєструватись. Це безкоштовно і робиться за допомогою настиску по посиланню Register у верхній частині сторінки.

Форум розділений на кілька категорій і подфоруму. Вони упорядковують теми, і перед створенням своєї власної теми вам слід переконатися, що ви робите це в правильному підфорумі. До того ж, перед тим, як писати будь-які повідомлення, упевніться, що ви прочитали правила.

Є розділ для російськомовних користувачів. Але немає для україномовних користувачів, по бажаню людей можна зробити розділ і для україномовних користувачів.

IRC (Internet Relay Chat)

Для отримання моментальної відповіді на що-небудь вами сказане найкраще підійде IRC. IRC - мережу чатів, подібна будь-яким іншим чат-кімнатах, які можна знайти в інтернеті. Кращий IRC-клієнт для Windows - це mIRC, який можна знайти тут. Завантажте, інсталюйте, налаштуйте, і ви будете готові. Мова - англійська, але існує певна ймовірність того, що в каналі будуть і російськомовні та україномовні користувачі. Потрібна вам для підключення інформація:
Server (сервер) - irc.gtanet.com/mta
Port (порт) - 6667
Як тільки ви підключилися і отримали MOTD (message of the day, "повідомлення дня"), щоб приєднатися до дискусії MTA, введіть /join #mta Це перенесе вас в канал MTA, який в інших чат-мережах називався б кімнатою. Якщо вам важко, обов'язково прочитайте довідкові файли mIRC. Для отримання більш детальної довідки по командах сервера, перейдіть у вікно, яке першим з'явилося при підключенні, і введіть /helpop для отримання списку категорій допомоги.

Допомога по скриптинґу

Для надання допомоги по скриптинґу в MTA є IRC-канал. Розташовується він за адресою #mta.scripting на GTANet (irc.multitheftauto.com).

Як отримати допомогу

 • Спробуйте знайти відповідь на своє питання на головній сторінці, особливу увагу на два верхніх блока
 • Задайте своє питання один раз і повторіть його тільки після великого проміжку часу, зробивши знижку на зайнятість каналу і людей, які приходять онлайн після і просто не бачили вашого питання (тобто близько 10 хвилин). Але НЕ після 10 секунд!
 • Питання, як мінімум, повине містити:
  • Що ви намагаєтеся зробити.
  • Що ви вже змогли зробити.
  • Що конкретно не працює, є проблемою. Які виникають помилки.
  • Можливо, уривок коду з поясненнями, завантажений на mta.pastebin.com (фрагмент коду передбачає тільки частинку коду який відноситься до справи, а НЕ весь сценарій)

Інше

Це ще не всі місця/способів спілкування з іншими членами спільноти MTA. Є багато форумів, відмінних від офіційного MTA, наприклад, GTAForums, є найбільш популярним неофіційними форумом GTA спільноти. Хоча там обговорюють і не тільки MTA, але гра по мережі є досить популярною темою спілкування.

Будь ласка, не соромтеся дописувати цю сторінку, якщо вам є, що додати.