UK/Multi Theft Auto

From Multi Theft Auto: Wiki
Revision as of 10:01, 24 May 2018 by HIKC (talk | contribs)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to navigation Jump to search
[[{{{image}}}|link=|]] Примітка: Якщо ви просто хочете завантажити Multi Theft Auto вам сюди:
Доказ концепції.

Multi Theft Auto (MTA) — перше в світі багатокористувацьке доповнення (мультиплеєр) для трилогії Grand Theft Auto 3[1]. Починаючи з дуже простої двохкористувацької системи, вона стала однією з найактивніших (багатокористувацьких) надбудов для Grand Theft Auto.

Хоча це часто називають модифікацією, Multi Theft Auto грунтується на методах включення та перехоплення коду, при яких гра управляється без зміни вихідних файлів, поставляються грою. Програмне забезпечення функціонує як гральний рушій, який встановлює себе як розширення вихідної гри, додаючи основні функціональні можливості, такі як мережева взаємодія і графічний інтерфейс користувача (GUI), показуючи функціональність рушій оригінальної гри через скриптову мову.

До Multi Theft Auto

GTA3. Альтернативний мультиплеєр

В лютому 2003 року IJs (раніше відомий як IJsVogel), засновник проекту, шукав трейнер для GTA3. Він натрапив на консоль адміністратора GTA3[2] і його вихідний код. Переглянувши код, він знайшов спосіб прочитати всі дані про попередній використовуваний автомобіль, і він вирішив синхронізувати це з двома комп'ютерами по мережі. Результатом цього стало створення GTA3:AM, менш ніж через годину.

Однак після виходу було складно переконати людей, що це дійсно працювало, через різні містифікацій і спроб, які були невдалі. Це стало початком проекту Multi Theft Auto.

Історія Multi Theft Auto

Основні етапи 2003-2006 рр.

Основна стаття: Тимчасова стрічка

Основні етапи з 2006 р.

Версії: Історія версій

MTA:SA 1.0. Головне меню
  • 3 січня 2008 р. MTA:San Andreas 1.0 Deathmatch Developer Preview

MTA:San Andreas Deathmatch Developer Preview 1 був першим релізом, який показав стоящу синхронізацію для San Andreas. Назва deathmatch відноситься до здатності стріляти зброєю і бігати, на відміну від версії race. Теґ deathmatch був відкинутий в більш пізніх версіях, тому що ця версія дозволяла настроюються ігрові режими з використанням скриптів LUA і розгублених людей. Хоч і перші 5 випусків називалися Developer Preview, але вони були дуже популярні.

  • 21 серпня 2009 р. MTA:San Andreas 1.0 була випущена

Версія 1.0.x була випущена з ліцензією GPLv3, що дозволило працювати з великою кількістю людей в наступній версії, коли вона стала відкритою.

  • 2011 р. - мод року (відбір гравців #1)[3]
  • 4 листопада 2012 р. - більше десяти тисяч гравців онлайн

У той день, в 17:30 UTC, у нас було більше десяти тисяч гравців в онлайн-режимі на всіх серверах MTA:SA по всьому світу. Це було більше, ніж кількість гравців, об'єднаних іграми GTA4 та EFLC в Steamв той час, або інші хіти, такі як Call of Duty: Black Ops або Total War: Shogun 2 (згідно з Steam Stats). Це показує, що після всіх цих років, як і раніше великий інтерес представляють старші ігри GTA, особливо бажання грати онлайн з друзями. Це також показує, що ви, хлопці, цінуєте те, що ми робимо, і це робить нас дуже щасливими! Поточний запис - 11128 онлайн гравців. Дане число було зафіксовано 22 грудня. Це означає, що ще є можливості для поліпшення.[4]

Версії

GTA3:MTA

GTA3:MTA спочатку називалася GTA3:AM (Alternative Multiplayer). Оскільки не було іншого багатокористувацького режиму, це навряд чи може бути альтернативою. Він починався як система з двома гравцями з так званим попереднім автомобільним методом. Перед переходом в MTA:VC було випущено 3 версії. 0.1a і 0.2a підтримували тільки попередній автомобільний метод, тоді як 0.3b був більш просунутим і мав набагато більшу синхронізацію. Ці оригінальні версії були написані на Visual Basic. Сервер 0.3b, проте, був створений на C++ і доступний для Win32 і Linux.

Серія GTA3:MTA була припинена до другої половини 2004 року. Потім вона знову була відновлена ​​з MTA 0.4. Підтримка GTA3 була пізніше поліпшена в версії 0.5.

Багато разів говорилося, що GTA3:MTA був заснований на коді, залишеному Rockstar, розробниками GTA3. Незважаючи на те, що в GTA3 є багатокористувацький контент, жоден з решти кодів не використовувався для MTA.

MTA:VC

Коли Vice City був випущений, не пройшло багато часу, поки проект MTA не переключився на цю нову гру. На даний момент GTA3 був знятий, а розвиток зосереджено на Vice City. Ми також скористалися цією можливістю, щоб почати нашу кодову базу з нуля, на цей раз повністю на C++. Тільки до версії 0.2 ми могли бачити значні поліпшення. Версія 0.2 була першою версією, в якій з'явилася нова система чату і табло. Пізніші версії MTA:VC мали змішані результати. Деякі люди як і раніше вважають за краще ігровий процес від 0.2.2 або 0.3. Дехто називає останню версію (0.5) невдачею. В лютому 2005 года попередній перегляд MTA 0.5.1 був показаний публіці, розглядаючи відомі проблеми і додаючи нові функції.[5] Версія 0.5.1 ніколи не випускалася.

Blue

В кінці 2003 року був запущений побічний проект під кодовою назвою Blue. Мета цього проекту полягала в тому, щоб випробувати нові ідеї, а потім повернути їх в поточну кодову базу. Через "потворного" кодування кодової бази MTA:VC було вирішено, що не буде ніякого бекпорта, і що кодова база Blue стане основою нового проекту MTA, який по завершенні буде легко адаптуватися до нових ігор, від самого початку - для Vice City. Розробка не набирала темп, так як San Andreas ну була випущена в червні 2005 році. MTA:SA побудована на проекті Blue. Концепції, які використовуються в цьому проекті, також дозволяють додавати власні надбудови в гру, і тому було прийнято рішення не просто створювати багатокористувацький мод, а багатокористувацький пакет розробки програмного забезпечення (SDK).

MTA:SA Race

Перший випуск MTA:SA включає тільки синхронізацію транспортного засобу. Команда вирішила почати ще раз з нуля і побудувати модульну кодову базу. Інше рішення полягало в тому, щоб зосередитися на одній області гри одночасно і випустити, коли ця область буде завершена. Тому в першому релізі буде тільки ігровий процес в автомобілях. Також доданий головний редактор карт. Незважаючи на відсутність синхронізації пішки, як з GTA3:AM, немає ніякого порівняння між ними на технічній основі.

MTA:SA (Deathmatch)

Останній реліз Multi Theft Auto відноситься до гри Grand Theft Auto: San Andreas і побудований на рушію з відкритим вихідним кодом, який вже кілька років перебуває в розробці і є єдиним проектом, який як і раніше активно підтримується. Рушій надає користувачам всі необхідні інструменти, необхідні їм для створення власних ігрових режимів і карт, надаючи велику частину вихідної функціональності гри за допомогою скриптової мови Lua.

У суботу, 22 серпня 2009 року, Multi Theft Auto: San Andreas v1.0 офіційно був поширений в якості першого випуску з відкритим вихідним кодом. Цей випуск відмовився від застарілого теґу «Deathmatch» в назві продукту, щоб підкреслити універсальність програмного забезпечення. Функціональність ігрового процесу забезпечується виключно скриптовою мовою, тому користувачі можуть вибирати або розробляти власну комбінацію скриптів та іншого вмісту для налаштування і розміщення свого власного типу гри.

Порівняння версій Multi Theft Auto
Версія Версія(-ї) GTA Остання версія Статус підтримки Працездатність на Windows Vista, 7 і вище Ядро Тип клієнта Ліцензія Синхронізація Максимальна кількість гравців на сервері Ігрові режими Скриптинґ Межа кадрів Редактор карт
Multi Theft Auto 0.5r2 III, Vice City 2011-01-31 Спільнота так 0.3 Зовнішній Безкоштовна Основна (транспорт і пішки) 32 DM (VC), Stunt (VC), GTA3 SSV, GTA3 Portland, GTA3 Staunton Зовнішній (MTA:mA) Користувацький (вкл/вимк) Ні
MTA:SA Race 1.1.2 San Andreas 2008-05-18 Не підтримується Ні Blue Внутрішньоігровий Безкоштовна Тільки транспорт 32 Race, Freeroam, Destruction Derby Зовнішній (MTA:mA) Виправлений Основний
MTA:SA 1.6.0 San Andreas 2017-04-17 Підтримується Так Blue Внутрішньоігровий GPLv3 Повна 4096 На замовлення Вбудований (Lua) Певний сервер Так

Див. також

Зовнішні посилання

Посилання